2010 m. lapkričio 22 d., pirmadienis

Praktiniai namų apsaugojimo patarimai

Visiškai apsisaugoti nuo įsilaužimo į namus neįmanoma. Tiesa, yra paprastų būdų, kaip apsaugoti savo turtą ir padaryti vagies darbą daug sudėtingesniu. Visus juos peržvelgsiu šiame straipsnyje.

Venk pastovios rutinos. Vagys prieš planuodami įsilaužimą ilgą laiką stebi savo auką. Jie renka informaciją, sužino, kada žmogus palieka ir grįžta į savo namus. Jei rutinos išvengti negalite, jums gali padėti žaliuzės ar tamsios užuolaidos. Dėka jų bus sunkiau matyti, kada namuose yra žmonių.

Niekada viešose vietose ar su nepažįstamais žmonėmis nekalbėkite apie planus išvykti atostogauti ar apsilankyti kitoje šalyje. Jei ilgą laiką namuose nieko nebus, tai puiki proga įsilaužėliui. Verčiau apie savo planus informuokite policiją ar patikimus kaimynus ir senus draugus. Žmonių, kuriais pasitikite, paprašykite, kad pasirūpintų jūsų gėlėmis ir augintiniu.Nutraukite laikraščių prenumeratą, pasirūpinkite, kad svarbūs laiškai tuo metu nesikauptų jūsų pašto dėžutėje. Stenkitės, kad būtų kuo sunkiau suprasti, kad jūsų nėra namie. Pilna pašto dežutė – ženklas, kad namie nėra šeimininkų.

Galiausiai įsirenkite signalizaciją. Papildomos išlaidos signalizacijos įrengimui ir mėnesiniui mokesčiui už apsaugos kompanijos darbą vertos mažiau nei įsilaužėlių sujaukti namai ir dingę jums vertingi daiktai. Patikimiausios be laidų veikiančios ir autonominį maitinimą turinčios signalizacijos. Paskutiniu metu išpopulerėjusios GSM tinklu informaciją siunčiančios signalizcijos gali būti apgautos su mažu prietaisu vadinamu „mobiliojo ryšio blokikliu“.

Paprasti užraktai apsaugo tik nuo vagių – megėjų. Profesonalams tai nėra kliūtis. Atbaidyti nuo įsilaužimo pro duris gali šarvuotos durys. Jose montuojamos spynos pasiduoda tik po kelių valandų.

Sakoma: „neįleidžia pro duris, lysk pro langą“. Būtent tai ir daro vagys. Nuosavų namų šeimininkai ir pirmųjų aukštų butų gyventojai turi pagalvoti apie langų apsaugojimą. Geriausiai pasitarnaus apsauginės žaliuzės. Tuo tarpu langinės ir sovietmečių statytuose daugiabučiuose dar matomos grotos nuo įsilaužėlių taip gerai neapsaugo.

Galiausiai, nelaikykite namuose didelių pinigų sumų ar labai vertingų daiktų. Bankuose laikomi pinigai išauga. Tuo tarpu labai vertingi daiktai gali keliauti į specialiai jiems paruoštas saugyklas. Taip pat patartina savo turtą apdrausti.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą