2010 m. rugsėjo 23 d., ketvirtadienis

Apsauginių žaliuzių paskirtis

Išgirdę pavadinimą apsauginės žaliuzės, turbūt pirmiausiai pagalvojame apie tai, jog tai žaliuzės, kurios apsaugo namus ar kitas patalpas nuo įsibrovėlių. Taip, apsauginės žaliuzės tikrai atlieka šią funkciją (ir tai atlieka geriau nei kiti langų puošybos elementai) – vagys paprastai nesivargina laužti apsauginių žaliuzių, bijodami, jog sugaiš per daug laiko. Jei renkatės tokias žaliuzės vien tik norėdami apsaugoti namus nuo įsibrovėlių, privalote žinoti, jog jos kaip ir nemažai kitų apsaugos sistemų negarantuoja visiško saugumo. Jei norite apsaugoti namus nuo ilgapirščių, turėtumėte derinti kelias apsaugines sistemas (pvz. signalizaciją ir apsaugines žaliuzes).

Taigi – apsauga nuo nepageidaujamų „svečių“ nėra pagrindinė ir tuo labiau vienintelė apsauginių žaliuzių paskirtis.

Kaip ir kiti langų puošybos elementai (roletai, užuolaidos, romanetės ir pan.) apsauginės žaliuzės skritos apsaugoti patalpas nuo nepageidaujamų pašalinių žvilgsnių. Nuleidus šias žaliuzes, patalpa yra aklinai uždaroma ir niekas iš lauko nebegali stebėti, kas vyksta viduje.

Apsauginės žaliuzės taip pat dažnai pasirenkamos norint sumažinti patalpų šildymo bei vėsinimo kaštus. Žiemos metu į patalpą nuolat skverbiasi šaltas oras iš lauko, o į lauką „išeina“ šiluma iš namų. Apsauginės žaliuzės sulaiko šilumą patalpoje ir neleidžia prasiskverbti šalčiui, taigi šildymo išlaidos automatiškai sumažėja.

Šias žaliuzes tikslingiausia montuoti ant langų, durų bei (jei yra poreikis) ant garažo vartų. Ši lagnų puošybos bei apsaugos detalė yra paprastai yra gaminama iš plieno bei aliuminio.

http://zaliuzeskaune.lt/roletai

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą